Trešdiena, 2018. gada 15. augusts
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3_794f6.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Atvaļinājumi

2017. gada 20. novembris - brīvdiena!

Ja man ir jāstrādā 20. novembrī, vai man šī diena tiks apmaksāta kā svētku diena vai kā jebkura darba diena?

Kad man ir jāatgriežas darbā, ja atvaļinājums piešķirts no 13. novembra uz vienu kalendāro nedēļu?

Saskaņā ar likuma „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” 1.pantu „ja svētku dienas — 4.maijs, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena un 18.novembris — iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu”.

Tādējādi 2017.gada 20.novembris ir brīvdiena, kuru darbinieks var izlietot pēc sava ieskata. Ja darbs ir jāveic 20. novembrī, tad ir tiesības saņemt samaksu kā par darbu darbdienā, bet, ja sakarā ar to, ka darbinieks būs strādājis brīvdienā, attiecīgajā mēnesī veidosies virsstundas, tad darbiniekam atbilstoši Darba likuma 68. pantam būs tiesības saņemt piemaksu par virsstundām. Tāpat darbinieks pirms darba attiecīgajā brīvdienā, var vienoties ar darba devēju, ka par darbu 20. novembrī tiks piešķirta apmaksāta brīvdiena citā  tā paša mēneša dienā. Par darbu brīvdienā darba devējam nav pienākums izmaksāt Darba likuma 68.pantā noteikto piemaksu par darbu svētku dienā.

Saskaņā ar Darba likuma 149. panta pirmo daļu, atvaļinājuma periodā netiek ieskaitītas svētku dienas. 20. novembrim ir piešķirts tikai brīvdienu statuss. Likumdevējs nav paredzējis, ka brīvdienas, atpūtas dienas, kā arī valstī noteiktās atceres un atzīmējamās dienas nebūtu jāieskaita atvaļinājuma  četrās kalendāra nedēļās. Līdz ar to, ja atvaļinājums šogad sākas 13. novembrī un ir piešķirts uz vienu kalendāro nedēļu, tad atvaļinājuma pēdējā diena būs 20. novembris un darbā ir jāatgriežas 21. novembrī.

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-