Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3_794f6.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Atvaļinājumi

Strādāju summēto darba laiku, saskaņā ar grafiku arī sestdienās un svētdienās. Vēlējos izmantot savas tiesības, saskaņā ar Darba likuma 151.pantu saņemt papildatvaļinājumu dienās, kad man ir jāstrādā, proti, sestdienā un svētdienā (darba devēju par šo ieceri informēju laicīgi). Darba devējs man atteica papildatvaļinājuma iespēju, norādot, ka papildatvaļinājums ir rēķināms tikai darba dienās, ne brīvdienās, un šīs dienas nav izmantojamas sestdienā un svētdienā. Vai darba devējam ir tiesības atteikt man papildatvaļinājumu?

Saskaņā ar Darba likuma 151. pantu ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu likumā noteiktajos gadījumos piešķir darba dienās, piemēram, darbiniekiem, kuru aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, — trīs darba dienas; darbiniekiem, kuru darbs saistīts ar īpašu risku, — ne mazāk kā trīs darba dienas; darbiniekiem, kuru aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem, — ne mazāk par vienu darba dienu.

Tas nozīmē, ka papildatvaļinājumu nevar piešķirt un izmantot tajā laikā, kad darbiniekam ir atpūtas laiks. Tādējādi papildatvaļinājums piešķirams tajās darba dienās, kurās darbinieks veic darbu. Līdz ar to, ja veicat darbu sestdienā un svētdienā, tad šīs dienas Jums ir darba dienas, kurās Jums ir tiesības izmantot papildatvaļinājumu.

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-