Svētdiena, 2017. gada 28. maijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Labklājības ministre I. Jurševska: darba drošība uzņēmumos jānodrošina ilgtermiņā

  • Labklājības ministre I. Jurševska: darba drošība uzņēmumos jānodrošina ilgtermiņā
Ceturtdien, 11.novembrī, plkst. 9.30 labklājības ministre Ilona Jurševska atklās Valsts darba inspekcijas rīkoto konferenci „Darba drošības uzturēšana krīzes laikā”.
„Pēdējos divos gados nelaimes gadījumu skaits ir samazinājies, sasniedzot zemākos rādītājus pēdējo desmit gadu laikā. Tomēr joprojām Latvijā darba vietās iet bojā apmēram divas reizes vairāk darbinieku nekā vidēji ES dalībvalstīs. Tāpēc jāturpina nopietni strādāt, lai uzņēmumos tiktu sakārtoti darba aizsardzības jautājumi. Pašlaik aktīvi jāseko līdzi apstrādes rūpniecības, būvniecības un transporta nozarēm, kurās visvairāk konstatēti nelaimes gadījumi darbā. Tomēr būvniecībā parādījusies arī pozitīva tendence, jo pēdējā laikā nelaimes gadījumu skaits šajā nozarē ir samazinājies,” norāda I.Jurševska.
 
Viņa uzsver, ka par darba aizsardzības jomu ir jādomā arī ilgtermiņā. Tāpēc, lai noteiktu konkrētus pasākumus turpmākai darbā notikušo nelaimes gadījumu skaita samazināšanai, Labklājības ministrija šobrīd kopā ar sociālajiem partneriem un citām valsts iestādēm strādā pie Darba aizsardzības jomas attīstības plāna 2011.-2013.gadam izstrādes.
 
Konferences dalībniekus uzrunās arī Valsts darba inspekcijas direktors Arnis Luhse un Starptautiskās Darba inspekciju asociācijas prezidente Mišela Patersone (Michele Patterson).
 
Pasākuma galvenie temati priekšpusdienā – ekonomiskās krīzes ietekme uz darba aizsardzību, sliktu darba apstākļu izmaksas, darba aizsardzības stratēģijas krīzes apstākļos u.c. Pēcpusdienā darbs notiks divās paralēlās sesijās, kur uzmanību pievērsīs tam, kā uzturēt un uzlabot darba apstākļus krīzes laikā un kā nodrošināt atbilstošu darba apstākļu kontroli krīzes laikā.
 
Konference vienlaicīgi būs arī Latvijas nacionālo partneru sanāksme. Tā rīkota Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras organizētās drošu un veselībai nekaitīgu darba vietu kampaņas par drošības uzturēšanu darbā ietvaros.
 
Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Starptautisko Darba inspekciju asociāciju un Latvijā norisinās jau trešo reizi. Atgādinām, ka iepriekš pasākums notika 2008.gada rudenī.
 
Konference notiks Rīgā, viesnīcā „Maritim Park Hotel”, Slokas ielā 1.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv
© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-