Svētdiena, 2019. gada 16. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3_794f6.png

l_tab_7.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Darba tiesiskās attiecības

Jaunumi

17.05.2019 Daugavpiliešus izglītos par darba aizsardzības nozīmi

Daugavpils ir viena no četrām lielajām Latvijas pilsētām, kur pērn reģistrēts visvairāk nelaimes gadījumu darba vietās, liecina Valsts darba inspekcijas (VDI) dati.

 

Latgales reģionā 2018.gadā notikuši 10,4% no visiem valstī reģistrētajiem nelaimes gadījumiem darbā, Kurzemes reģionā - 12,7%, Vidzemes - 14,2%, Zemgales - 19%.

 

 „Kaut gan Latgalē, salīdzinot ar pārējiem Latvijas reģioniem, darba vietās reģistrēts mazāks nelaimes gadījumu skaits, tas joprojām ir gana augsts un apliecina – darba drošība ļoti daudzos uzņēmumos Latgalē diemžēl joprojām netiek uztverta pietiekami nopietni. Par darba aizsardzību un atbildīgu darba kultūru trūkst izpratnes ne tikai darbiniekiem, bet arī
darba devējiem, kuri ikdienā tam nevelta pietiekami daudz uzmanības," saka Sandra Zariņa, Valsts darba inspekcijas Darba aizsardzības nodaļas vadītāja.  

Lai panāktu plašāku iedzīvotāju izpratni par drošu darba vidi, Valsts darba inspekcija (VDI) kampaņas „Esi drošs, ka darbs ir drošs” ietvaros sestdien, 18.maijā Daugavpilī aicina uz izglītojošu pasākumu par darba aizsardzību.

Pasākums notiks pie būvniecības nama „Kurši” Krāslavas ielā 1 Būves dienu ietvaros, kur no plkst. 10:00-14:00 darbosies informatīva telts. Ikviens interesents varēs piedalīties radošās, izzinošās aktivitātēs par darba aizsardzību. Pasākumu vadīs improvizatore Elīna Geida.

Lasīt vairāk »

13.05.2019 Valsts darba inspekcija piedalīsies izstāde “Traktordienas 2019”, kas norisināsies 18.maijā zemnieku saimniecības “ERIŅI” laukā “Spolnieki”, Dāviņu pagastā, Bauskas novadā

Valsts darba inspekcija (VDI) piedalīsies izstāde “Traktordienas 2019”, kas norisināsies 18.maijā  Grantiņa Andra zemnieku saimniecības “ERIŅI” laukā “Spolnieki”, Dāviņu pagastā, Bauskas novadā. VDI aicinās izstādes apmeklētājus pievērst uzmanību darba aizsardzības un darba tiesību prasību ievērošanas nozīmīgumam. 

Izstādes laikā VDI stendā sniegsim konsultācijas, kā pieteikties bezmaksas atbalstam darba vides sakārtošanai ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” Nr. 7.3.1.0/16/I/001 ietvaros. Minētais atbalsts sevī ietver:

Lasīt vairāk »

Darba aizsardzība

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru ir izveidojusi Eiropas Savienība, lai nodrošinātu sabiedrību ar informāciju par darba drošību un veselības aizsardzību.

Kontaktpunkta darbību Latvijā nodrošina Valsts darba inspekcija, savukārt informācijas apriti organizē Informācijas padome, kurā ietilpst darba drošības un nodarbināto veselības aizsardzības jomās kompetenti pārstāvji no Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, kā arī Darba drošības un vides veselības institūta.

 

 

Ienāc www.osha.lv

Internetapkalpošanas centrs

Strādā vesels

Darbinieku un darba devēju vidū bieži vien valda uzskats, ka drošība un veselība darbā ir birokrātiska un traucējoša formalitāte, kurai ir maza jēga. Rezultātā 20,7% darbinieku Latvijā ir darba vides izraisīti veselības traucējumi, ko apliecina pētījums "Darba apstākļi un riski Latvijā, 2012-2013".

Valsts darba inspekcija informatīvo kampaņu "Strādā vesels" pirmoreiz īstenoja 2008. gadā ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, lai pastiprināti vērstu darbinieku uzmanību uz drošības un veselības aizsardzības nozīmīgumu darbavietās, kuras ietvaros izveidoja blogu "Strādā vesels". Lai turpinātu iesākto, 2014. gadā blogs tika pārveidots par mājas lapu. Šobrīd tā ir kļuvusi par populārāko vietni Latvijā, kurā tiek apkopota informācija par darba aizsardzības jautājumiem, t.sk. bezmaksas semināriem, konferencēm utt. 

 

Ienāc www.stradavesels.lv

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-